ESENTEPE KOLEJI / Kablosuz Ağ Kullanımı / Android İşletim Sistemli Telefonlar/Cihazlar Kurulum

ANDROID İŞLETİM SİSTEMLİ TELEFONLAR İÇİN ESENTEPE_AIR AĞINA BAĞLANMA ADIMLARI

 

ÖNEMLİ GÜVENLİK UYARISI 

Android işletim sistemine sahip telefonlar kablosuz ağa bağlanırken sertifika doğrulama yapamamaktadır. Bu yüzden kötü amaçlı kişilerin ESENTEPE_AIR adıyla kablosuz ağ yayını yapmaları halinde telefon, bağlandığı ağın gerçekten Esentepe Koleji Kablosuz Ağı olup olmadığını doğrulayamayacaktır. Bu da kullanıcıların şifre bilgilerinin bu kişilerin eline geçmesine yol açabilir. Bu risklere rağmen kablosuz ağa bağlanmak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın.

1- Öncelikle telefonunuzun tarihinin doğru olduğundan emin olun. 

2- “Ayarlar” a girin.

3- “Kablosuz ve ağ” a girin. 

 4- Ayarlar menüsünden “Bağlantı” ya girin. 

5- “ESENTEPE_AIR” i açın. 

6- Açılan ekranda “EAP yöntemi” olarak “TTLS” i, “FAZ 2 yetkilendirmesi” olarak “PAP”ı, “CA Sertifika” olarak “Belirsiz” i, “Kullanıcı Sertifikaları” olarak “Belirsiz” i seçin. Ardından ekranı yukarı sürükleyerek aşağıdaki seçenekleri görüntüleyin. 

7- “Kimlik” bölümüne; e-posta adresinizi giriniz. “İsimsiz kimlik” bölümü boş bırakılmalıdır. “Şifre” bölümüne de e-posta şifresinizi giriniz. Ardından “Bağlan” a tıklanmalıdır.

8- Şimdi ağa bağlanmış olmalısınız. 

 

Kitlesel başarıyı hedefleyen Esentepe Koleji; nitelikli eğitim anlayışı ile bilim, teknoloji, yabancı dil, kültür-sanat, spor ve sosyal faaliyetler alanlarında başarılı nesiller yetiştiriyor.

2000 yıllından itibaren eğitim hizmetlerini sürdüren Esentepe Koleji, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, ülke değerlerine sahip, yaratıcı, üretken, dünya ile kucaklaşabilecek değerlerle bezenmiş bireyler yetiştirmek amacıyla hizmet vermeye devam etmektedir.

© 2017 Esentepe Koleji

ESENTEPE KOLEJi

Selçuk Üniversitesi Alaeddin Keykubat
Kampüsü Yanı Selçuklu/KONYA

info@esentepe.k12.tr

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin tüm hakları saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.