ESENTEPE KOLEJI / Kablosuz Ağ Kullanımı / Windows 10-8-7-XP İşletim Sistemli Cihazlara Kurulum

WINDOWS 7 / 8 / 8.1 / 10 İÇİN SELCUKUNV KABLOLU-KABLOSUZ VE EDUROAM AĞLARINA BAĞLANMA ADIMLARI

Buraya tıklayarak Windows 7-8-10 için Esentepe Koleji Ağ Yapılandırma programını bilgisayarınıza indirin ve kurun. Kurulum için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.


1-) Bilgisayarınıza indirdiğiniz programı çalıştırıp tamam butonuna tıklayınız. 

 

2-) Bir sonraki pencerede tekrar tamam butonuna tıklayınız.

 

3-) Bu pencerede size bir bilgilendirme mesajı verilecektir. Ağ Bağdaştırıcınızın ismi Ethernet ise ayarlarınız tamamlanmış olacaktır.

4-) Son pencerede Bitir butonunu tıklayınız.

 

5-) Sağ alt tarafta bulunan kablosuz ağlar simgesine tıklayıp ESENTEPE_AIR ağına tıklayıp bağlan deyin.

 

 

6-)  Gelen ekranda Kullanıcı Adı kısmına……@misafir.selcuk.edu.tr(Selçuk Üniversitesi mail adresiniz) Parola kısmına ise mail adresinizin şifresini yazarak internete bağlanmış olacaksınız.

 

Not: Şifrenin kayıtlı kalmasını istiyorsanız "Remember" i işaretleminiz gerekmektedir.

Not: Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda tekrar sağ alt tarafta bulunan kablosuz ağlar simgesine tıklayıp ESENTEPE_AIR ağına tıklayıp bağlan demeniz gerekmektedir.

Not: Windows 10 Kullanan kullanıcılarımız kablosuz internete bağlanmak için güvenli sertifika kullanmak istemiyorlarsa herhangi bir kurulum yapmalarına gerek yoktur.  

Kitlesel başarıyı hedefleyen Esentepe Koleji; nitelikli eğitim anlayışı ile bilim, teknoloji, yabancı dil, kültür-sanat, spor ve sosyal faaliyetler alanlarında başarılı nesiller yetiştiriyor.

2000 yıllından itibaren eğitim hizmetlerini sürdüren Esentepe Koleji, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, ülke değerlerine sahip, yaratıcı, üretken, dünya ile kucaklaşabilecek değerlerle bezenmiş bireyler yetiştirmek amacıyla hizmet vermeye devam etmektedir.

© 2017 Esentepe Koleji

ESENTEPE KOLEJi

Selçuk Üniversitesi Alaeddin Keykubat
Kampüsü Yanı Selçuklu/KONYA

info@esentepe.k12.tr

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin tüm hakları saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.