ESENTEPE KOLEJI / Haberler / 4 EKİM DÜNYA HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ

4 EKİM DÜNYA HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ

4 Ekim, tüm dünyada Hayvanlar Günü olarak biliniyor. Dünyadaki tüm hayvanların bize birçok faydası var. Mesela bize 1 kilo bal yapabilmek için 40 bin arı dostumuzun milyonlarca çiçeğe konması gerekiyor, inekler bize sürekli taze süt veriyor. Yani onlar bizim için birçok zahmete katlanıyor ve bizim de onlara saygı duymamız, onları sevip korumamız gerekiyor.

Biz de bu günün anlam ve önemine uygun olarak rengârenk mama paketleri hazırlayarak çevremizdeki hayvanlara hediye ettik. Onlar bizim en sevimli dostlarımız. Onlarla vakit geçirmek hem çok güzel hem de çok eğlenceli. . Sonuç olarak hayvanlar bizi karşılıksız seven ve bize değer veren en değerli dostlarımız. Biz de onları sevmeli, korumalı ve onlara değer vermeliyiz. 

Kitlesel başarıyı hedefleyen Esentepe Koleji; nitelikli eğitim anlayışı ile bilim, teknoloji, yabancı dil, kültür-sanat, spor ve sosyal faaliyetler alanlarında başarılı nesiller yetiştiriyor.

2000 yıllından itibaren eğitim hizmetlerini sürdüren Esentepe Koleji, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, ülke değerlerine sahip, yaratıcı, üretken, dünya ile kucaklaşabilecek değerlerle bezenmiş bireyler yetiştirmek amacıyla hizmet vermeye devam etmektedir.

© 2017 Esentepe Koleji

ESENTEPE KOLEJi

Selçuk Üniversitesi Alaeddin Keykubat
Kampüsü Yanı Selçuklu/KONYA

info@esentepe.k12.tr

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin tüm hakları saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.