ESENTEPE KOLEJI / Bölümler / Fizik

FİZİK DERSİ

Fizik, evrendeki doğal olayların anlaşılmasıyla ilgili deneysel gözlemlere ve nicel ölçümlere dayanan temel bir bilim dalıdır. Fizik doğayı anlama, doğal olayların neden ve sonuçlarını öğrenme ve bunları matematiksel metotlarla ifade etme işidir.

Fizik zümresi olarak , fizik yaşam içindir düşüncesiyle öğrencilerimizin hayatın içerisindeki fiziği görmelerini , fizik biliminin evrendeki olayların anlaşılmasındaki önemini kavramalarını hedefliyoruz.
Günlük hayatta karşılaştıkları problemlere bilimsel yöntemlerle çözüm arayan araştırmacı, yenilikçi, üretken , topluma faydalı bireyler yetiştirmek fizik zümresinin ortak amaçlarındandır.

Fizik dersini derste dinlemek önemlidir. Ders öncesinde dikkat çekici açık uçlu sorular yöneltilerek öğrencilerin derse ilgi duyması sağlanmaktadır. Soru cevap metodu ile öğrenci derse dahil edilmekte ve işlenen konu ile ilgili günlük hayattan örnekler verilerek bilginin kalıcı olması hedeflenmektedir.

Öğretmen konuyu anlatırken veya örnek sorular çözerken anlaşılmayan bölümler sorulmalı eksikler o an giderilmelidir. Derslerde tutulan notlar günlük tekrarlar ile gözden geçirilmeli konu ile ilgili sorular çözülmelidir.

          “Dehanın 10’da 1’i yetenek , 10’da 9’u da çalışmaktır.” A. Einstein 

Kitlesel başarıyı hedefleyen Esentepe Koleji; nitelikli eğitim anlayışı ile bilim, teknoloji, yabancı dil, kültür-sanat, spor ve sosyal faaliyetler alanlarında başarılı nesiller yetiştiriyor.

2000 yıllından itibaren eğitim hizmetlerini sürdüren Esentepe Koleji, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, ülke değerlerine sahip, yaratıcı, üretken, dünya ile kucaklaşabilecek değerlerle bezenmiş bireyler yetiştirmek amacıyla hizmet vermeye devam etmektedir.

© 2017 Esentepe Koleji

ESENTEPE KOLEJi

Selçuk Üniversitesi Alaeddin Keykubat
Kampüsü Yanı Selçuklu/KONYA

info@esentepe.k12.tr

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin tüm hakları saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.